Parola hatırlatma

Yükleniyor...

Çocuklar Diyabeti Eğlenerek Öğrensin! Çocuklara Yönelik Diyabeti Öğreniyorum DVD Eğitim Setinin 4.DVD’si “Diyabette Beslenme ve Spor“ Çıktı!!!

169 Görüntülenme

Abbott Diyabet Ürünleri ‘nin diyabetli çocuklar için hazırlamış olduğu; Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek diyabetli çocuklara, diyabeti müzikli çizgi filmle anlatan“Diyabeti Öğreniyorum DVD Eğitim Seti”nin dördüncü ve son DVDsi çıktı!

 

“Diyabet Nedir?” başlıklı ilk DVD’de temel olarak diyabetle ilgili bilgiler yer almakta ve diyabetli çocuklara eğlenceli bir şekilde diyabetin ne olduğu öğretilmekteydi.

 

“Kan Şekeri ve Kan Ketonu Takibi” konulu ikinci DVD’de ise diyabet yönetiminde kan şekeri ve kan ketonu takibinin önemine değiniliyor. Müzikli çizgi film eşliğinde çocuklara diyabette kan şekeri takibinin önemi, kan şekeri ölçümünün incelikleri ve kan ketonu takibinde dikkate alınması gerekenler anlatılıyor.

 

İnsülin Uygulaması” filmimiz ise çocuklarımıza insulin uygulamanın kolaylıklarını, püf noktalarını, dikkat edilmesi gereken adımlarını animasyon eşliğinde ve eğlenceli bir şekilde öğretiyor. Bu video, insulin uygulama konusunda korkuları olan çocuklarımızın korkularını yenmelerine yardımcı olmakla beraber onların bu uygulamayı yaparken atması gereken adımları eğlenceli bir dille anlatıyor.

 

Setin 4. ve son DVDsi olan “Diyabette Beslenme ve Spor” filmi diyabetli çocuklarımıza sağlıklı beslenmenin önemini, ve püf noktalarını, egzersizin hayatımızdaki yerini ve bizlere sağladıklarını, beslenme ve egzersiz konusunda dikkat edilmesi gerekenleri şarkısının sözlerini altyazı ile okuyarak da takip edebileceğiniz müzikli bir animasyon eşliğinde anlatıyor.

 

Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği ve Abbott Diyabet Ürünleri’nin işbirliği ile hazırlanan Diyabeti Öğreniyorum: Diyabette Beslenme ve Spor filmini sitemizde izleyebilir, yüksek kalite ile izlemek ve koleksiyonunuza katmak için sitemizden ücretsiz talep edebilirsiniz.

 

YORUMLAR

Bu içeriğe yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gereklidir.

ÜYE OL    GİRİŞ YAP


Bu yazı için yapılmış bir yorum bulunmamaktadır.

Yukarı