Parola hatırlatma

Yükleniyor...

Müjde!!! Çocuklara Yönelik Diyabeti Öğreniyorum DVD Eğitim Setinin 3.DVD’si “ İnsülin Uygulaması “ Çıktı!!!

87 Görüntülenme

Hayat Çok Değerli Kulübü

Abbott Diyabet Ürünleri tarafından hazırlanan ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek diyabetli çocuklara, diyabeti müzikli çizgi filmle anlatan“Diyabeti Öğreniyorum DVD Eğitim Seti”nin üçüncüsünün dağıtımına başlandı.

“Diyabet Nedir?” başlıklı ilk DVD’de temel olarak diyabetle ilgili bilgiler yer almakta ve diyabetli çocuklara eğlenceli bir şekilde diyabetin ne olduğu öğretilmekteydi.

“Kan Şekeri ve Kan Ketonu Takibi” konulu ikinci DVD’de ise diyabet yönetiminde kan şekeri ve kan ketonu takibinin önemine değiniliyor. Müzikli çizgi film eşliğinde çocuklara diyabette kan şekeri takibinin önemi, kan şekeri ölçümünün incelikleri ve kan ketonu takibinde dikkate alınması gerekenler anlatılıyor.

İlk iki filmimizde olduğu gibi eğitimlerimize ' İnsulin Uygulaması ' filmimiz ile devam ediyoruz. Serimizin üçüncü eğitim videosu ' İnsulin Uygulaması ' çocuklarımıza insulin uygulamanın kolaylıklarını, püf noktalarını, dikkat edilmesi gereken adımlarını animasyon eşliğinde ve eğlenceli bir şekilde öğretiyor. Bu video, insulin uygulama konusunda korkuları olan çocuklarımızın korkularını yenmelerine yardımcı olmakla beraber onların bu uygulamayı yaparken atması gereken adımları eğlenceli bir dille anlatıyor.

Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği ve Abbott Diyabet Ürünleri’nin işbirliği ile hazırlanan Diyabeti Öğreniyorum: İnsulin Uygulaması DVD’sini ücretsiz olarak edinebilir ve çocukların İnsulin Uygulamasını eğlenerek öğrenmelerini sağlayabilirsiniz.  

 

 

YORUMLAR

Bu içeriğe yorum yapabilmeniz için giriş yapmanız gereklidir.

ÜYE OL    GİRİŞ YAP


Bu yazı için yapılmış bir yorum bulunmamaktadır.

Yukarı